מערכת חימום תת רצפתי חשמלי

נכון לשנת 2020, לא קיימת בעולם טכנולוגיה יותר חכמה ויעילה לחימום הבית מאשר חימום תת רצפתי חשמלי ומבוסס מים. אם כן, כיצד תעבוד מערכת חימום חשמלית מתח לרצפה בבית? בואו נדבר על הדרך לחסוך אנרגיית חשמל, אבל גם להנות מחימום בכל הבית באופן מאוזן ושווה. 

אין ספק שהחורף בארץ לא מאוד ארוך וגם לא ממש קשה, אנחנו לא חיים בנורבגיה.

יחד עם זאת, חימום תת רצפתי עדיין מאוד נפוץ בארץ ונחשב "מצרך" מבוקש למדי. אז מדוע אנשים בוחרים פתרונות חימום מסוגים אלו לביתם? קודם כל, חשוב להזכיר כי מדובר בפתרון החימום הכי אקולוגי וידידותי לסביבה שקיים.

אם לא ידעתם, מזגנים אחראיים לחלק מההתחממות הגלובאלית שאנחנו חוששים ממנה בשנים האחרונות.

המנועים של המזגנים שבדרך כלל יושבים מחוץ לדירות, למעשה "תורמים" רבות להתחממות כדור הארץ, בעוד שמערכות חימום תת רצפתי חשמליות לא גורמות לכך. כיצד מתבצעת ההתקנה? בשיטה הבאה:

 

התקנת חימום חשמלי מתחת לרצפה בבית עם סאן שיין

קודם כל, חברת סאן שיין מתקינה בביתכם בידוד תרמי אשר משמש בתור שכבה שאוטמת ומאלצת את אנרגיית החום לעלות מעלה בחלל החדר. הבידוד התרמי הזה למעשה מותקן על גבי הבסיס – רצפת הבטון בבית. 

לאחר שמתקינים את שכבת הבידוד, הלקוח מחליט אם הוא מעוניין שחסרת סאן שיין תשתמש בחומר מילוי המבוסס על סומסום או חול. מעל השכבה הזו, חברת סאן שיין תפרוס רשת חימום. מעל רשת החימום הזו, צוות ההתקנות של החברה יתקין בביתכם גם מילוי נוסף של שכבת הגנה של 2 ס"מ נוספים. כמובן שיהיה צורך גם בטיט אשר מיועד להדבקה של הריצוף. לבסוף, יהיה צורך גם להתקין בקרי טמפרטורות בבית.

מידע חימום תת רצפתי חשמל

 

האם ניתן להתקין חימום תת רצפתי חשמלי בכל בית?

באופן כללי, התקנת חימום תת רצפתי חשמלי אפשרית כמעט בכל סוגי הבתים ותחת כמעט כל סוגי המרצפות, למעט סוגי רצפות אשר לא ניתנות לפירוק, או שמא לא מומלץ לפרקן מפאת חשש לגרימת נזקים בלתי הפיכים. 

בעוד שחימום מתחת לרצפה נחשב פתרון חימום בית המנצל אנרגיית חשמל באופן אידיאלי, חשוב לדבר גם על התחושה שלכם בבית בזמן חימומו. מכירים את התחושה הזו שמייצר המזגן, תחושת המחנק? אפשר לשכוח מזה. 

 

פיזור נכון של החום בבית: חימום מתחת למרצפות

התקנת חימום חשמלי מתחת למרצפות גורמת לכך שהאוויר בחדר יפוזר באופן שווה ומאוזן, במקביל לכך שאין שום אוויר חם שנפלט ממזגן כלשהו.

אם בביתכם קיים ריצוף מסוג קרמיקה, שיש או פורצלן וכו', חברת סאן שיין תתקין בביתכם את החלקים והחומרים האיכותיים ביותר בעולם, הכוללים ליבת חימום עשוית נחושת CU, כבל למערכת חימום תת רצפתי חשמלי – החזר ביותר בעולם ובעובי של 7.4 מ"מ. 

מעבר לכך, חברת סאן שיין תתקין בביתכם חומרי בידוד איכותיים ביותר, כאשר בידוד הליבה עשוי פולימר מסוג של PEX משוריין.

הנחושת מחוברת להארקה, מה שמוביל לסיכוך אידיאלי, קיים בידוד חיצוני PVC, פריצת מתח של 4,000 וולט, כוח למתיחה 65N ותו תקן של 800IEC. 

 

לחמם את הבית ולחסוך באנרגיית חשמל

על מנת שיהיה ניתן למצות את הפוטנציאל של החום שיוצא מגופי החימום התת ריצפתי, חברת סאן שיין מתקינה בביתכם יריעות בידוד תרמיות מעל רצפת הבטון בבית. בידוד זה נקרא בידוד פלציב.

בזמן שמערכת החימום פועלת, החום למעשה יפגע בבידוד עצמו, מה שיגרום לו לעלות למעלה בחלל החדר ולא לרדת לכיוון המרצפות. 

היריעות של הבידוד נחשבות מאוד אלסטיות, והן מונחות על ידי הצוות של סאן שיין בצורה אידיאלית על רצפת הבטון. היריעות בכך מתהדקות לרצפת הבית, במקביל לכך ששופכים את חומר המילוי. מעוניינים בהתקנת חימום מתחת לרצפה בבית? 

 

התקנה מקצועית של חימום תחת רצפה בבית ובמשרד

אתם מוזמנים ליצור קשר עוד היום עם חברת סאן שיין – התקנות חימום תת רצפתי חשמלי בפריסה ארצית. זכו לייעוץ מקצועי, תהליכי עבודה מקצועיים ושקופים, מחירים אטרקטיביים וחום שמפוזר באופן שווה ומאוזן בבית. 

בסופו של דבר, אתם מעוניינים לא רק לחמם את הבית, אלא גם לחסוך באנרגיית חשמל ולהיות ידידותיים לסביבה. וזה בדיוק מה שמקבלים עם פתרונות חימום לבית כמו חימום תת רצפתי חשמלי. בהצלחה!

רוצים לדבר איתנו?
השאירו פרטיכם כאן ונשוב אליכם בהקדם !