פתרונות חימום לבית ולחורף – כיצד לשמור על בית חמים ונעים

בין אם אתם מחליטים לחמם את הבית בעזרת חימום תת רצפתי או בעזרת אמצעי הסקה אחר, בואו נדבר על זה. בעוד שחלק מפתרונות החימום בזבזניים בטירוף, פתרונות חימום אחרים יחסכו לכם לא מעט כסף באנרגיית החשמל. מה הכי חשוב לדעת על חימום הבית בחורף?

כשמדברים על חימום הבית בחורף, באותה הנשימה חובה גם להזכיר את חשבון החשמל. אנשים נוטים להפעיל את המזגן בחורף במשך שעות, מה שלחלוטין מנפח את חשבון החשמל. בעוד שחלק מפתרונות החימום הביתיים עלולים ממש לעלות לכם ביוקר, פתרונות אחרים לא רק שיחסכו לכם בכסף, אלא גם יספקו לכם חימום הרבה יותר טוב ונעים. בואו נדבר על כל הדרכים לחמם את עצמכם בחורף וגם לחסוך בחשמל.

 

פתרונות חימום אידיאליים לבית בחורף: מה לדעת?

מכירים את התחושה הזאת בחורף, שמדליקים את המזגן והבית יבש לגמרי? עד כדי כך, שכמעט ואי אפשר לנשום בבית? ובכן, זה קורה עם מזגנים, כולנו מכירים את זה. אז מה עושים? קודם כל, חשוב לדעת שמזגנים לא נחשבים פתרונות חימום מומלצים. 

מעבר לכך שהם מאוד בזבזניים וצורכים לא מעט אנרגיית חשמל, מזגנים גם מזיקים בבחינה האקולוגית. כבר הוכח מחקרית כי מזגנים למעשה גורמים לחלק ניכר מההתחממות הגלובלית. אם כך, מזגנים הם לא הפתרון המומלץ עבור חימום הבית בחורף.

 

לשמור על הבית חמים ונעים בחורף: עם חברת סאן שיין

בכדי לשמור בחורף על בית חמים ונעים, חברת סאן שיין ממליצה על התקנת חימום תת רצפתי. חימום תת רצפתי גם נקרא מרצפות מחוממות, רצפה מחוממת, חימום מתחת לרצפות, חימום מתחת לפרקט וכדומה. חימום תת רצפתי הוא הדרך לחמם את הבית בצורה היעילה ביותר, אך גם החסכונית ביותר. 

בעזרת חימום מסוג זה ניתן להגיע לתוצאות חימום אחידות בכל חלל החדר, מאחר והחימום מתבסס על עקרונות פיזיקליים פשוטים. על פי העיקרון הפיזיקלי, החום נע מלמטה ועד למעלה. בעוד שגופי החימום נפרסים לאורך ולרוחב החדר או הבית, אתם יכולים להיות בטוחים שהחום יגיע לכל פינה ופינה בחלל.

 

השיטות הכי מומלצות לחמם את הבית בחורפים

קיימות 2 שיטות התקנת חימום תת רצפה בבית. השיטה הראשונה מתבססת על חשמל, בעוד שהשיטה השנייה מתבססת על צנרת מים. חימום תת רצפתי חשמלי הוא מאוד זול לתפעול, מה שגורם לו להיות מאוד פופולארי ונפוץ בבתים. 

באופן כללי ומבלי לקבוע כלל אצבע, העלות של תפעול מערכת חשמלית כזאת עולה בערך 14 ₪ ביממה. כמובן שנתון זה משתנה בהתאם לשימוש ובהתאם לתנאים האקולוגיים והסביבתיים. מערכות חימום תת רצפתי המבוססות על מים, כמובן שלא מצריכות ממכם תשלום על צריכת אנרגיית חשמל. מעוניינים להתקין מערכת חימום רצפות המבוססת מים? כדאי לדעת שברוב המקרים, ההמלצה הגורפת תהיה להתקין את המערכות האלו בבתים ובדירות אשר עולים על גודל של 150 מ"ר.

 

הדרכים הכי מומלצות להרגיש חמימים ונעימים בחורף

מעבר לפתרונות חימום כמו חימום תת רצפתי, כמובן שישנן דרכים נוספות לחמם את הבית בחורף. יחד עם זאת, אנחנו כבר מדגישים שהדרכים האלו יהיו פחות יעילות מאשר חימום מתחת לרצפה. אתם יכולים להשתמש למשל בקמין, אפשר אפילו קמין עצים אותנטי שמוסיף לתחושת הכפריות בבית. 

רוצים להרגיש בצימר? ישנם אפילו קמינים שניתן להתקין לאורך כל הקיר שלכם (קמין ענק או קמין ארוך). מעבר לקמים בבית, כמובן שניתן תמיד להשתמש באותם פתרונות חימום קלאסיים, כמו למשל פטריית חימום אשר עובדת על חשמל. בעוד שפטריות חימום מבוססות גז יתאימו בדרך כלל למסעדות ולמקומות פתוחים, תוכלו לרכוש פטריית חימום חשמלית בסכומים ידידותיים ביותר.

 

פתרונות חימום לחדר הרחצה בחורף

ואם מדברים על פתרונות חימום לבית, חשוב לדבר על חדר האמבטיה גם כן. מעוניינים לשדרג את חדר הרחצה במינימום כסך ובמקסימום עיצוב וכיף? חברת סאן שיין ממליצה על התקנת מחמם מגבות באמבטיה. 

מחממי מגבות הם מושלמים עבור העיצוב המושלם בחדר הרחצה, ויהיה מומלץ להוסיף למחמם המגבות שלכם גם מפשיר אדים. מעוניינים להתקין מפשיר אדים וגם מחמם מגבות? תשמחו לדעת שחברת סאן שיין תגיעה אליכם גם עבור זה וגם עבור זה. 

רוצים לדבר איתנו?
השאירו פרטיכם כאן ונשוב אליכם בהקדם !